میخک برای بهبود هضم !! بازدید ۵۳۱

میخک، تولید و ترشح آنزیم های گوارشی را بهبود می بخشد و این امر فرایند هضم را افزایش می دهد. میخک همچنین به کاهش مشکلاتی مانند تحریک پذیری، درد معده، گرفتگی، تهوع و سوء هاضمه کمک می کند.

این گیاه به عنوان ضد درد و ضد عفونی کننده برای درمان کبودی و خراشیدگی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به خواص ضد التهابی که دارد، برای از بین بردن ورم نیز مؤثر خواهد بود.

این گیاه با خواص آرامش بخشی که دارد، می تواند گرفتگی و اسپاسم بدن را کاهش دهد.

همچنین دارای اثر گرم‌کننده بر روی بدن دارد و عطر تندی است که باعث شادابی فرد خواهد شد. استفاده موضعی یا مصرف روغن آن به صورت رقیق شده می تواند به کاهش فشار ذهنی و خستگی کمک کند.

در طب قدیم ایران طبع میخک را گرم و خشک می‌دانستند.

گیاه میخک از رشد باکتری های مضر در ریه ها جلوگیری می کند، از این رو به بدن شما برای پیشگیری از سرماخوردگی سرفه و همچنین شرایطی مانند تنفس سخت، کمک می کند.

سایر خواص

مبارزه با سرطان

حفاظت از کبد

کنترل دیابت

حفاظت از استخوان‌ها

رفع چاقی

درمان سردرد

تقویت ایمنی بدن

عوارض میخک

کاهش قند خون: یکی از عوارض میخک تاثیر قابل توجه آن در کاهش قند خون است، افرادی که دچار هیپوگلیسمی هستند باید در مصرف آن دقت کنند و مرتب قند خون خود را کنترل کنند

افزایش خون‌ریزی: میخک حاوی ماده‌ای به نام اوژنول است که عامل رقیق کننده خون به حساب می‌آید، درنتیجه مصرف بیش از حد می‌تواند سبب رقیق شدن خون و افزایش خطر خون‌ریزی

میخک برای بهبود هضم !! was last modified: مارس 8th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!