ابهل قاعده آور و تنظیم کننده دوره قاعدگی!! بازدید ۴۱۵

گیاه ابهل برای قاعدگی…

گیاه ابهل یک داروی مدر و قاعده آوره که مصرفش درد های دروان پریودی را هم کم میکند.برای تنبلی تخمدان و یائسگی زودرس بسیار مفید است .امروزه در طب مدرن از آن برای کمک به درمان زگیل های با عامل ویروسی استفاده می شود.طبع گیاه ابهل گرم و خشک است .یکی از مهمترین خواص مدر بودن آن است که از این طریق به دفع راحت سنگ کلیه و رفع عفونت کمک می کند .

طریقه مصرف دارویی

قسمت‌های مورد استفاده گیاه ابهل برای استفاده دارویی، پوست و میوه این درخت است .که دارای ترکیبات رزین، ساکاروز، گلوکز، کولسترین، صمغ و اسانس روغنی است. مقدار مجاز مصرف دارویی زیر نظر پزشک ۳ تا ۵ گرم است . بهتر است شب‌ها قبل از خواب مصرف شود. همچنین طریقه مصرف داروی ابهل برای باز شدن قاعدگی ۵ تا ۸ روز قبل از موعد قاعدگی است . در طب سنتی از این گیاه همراه با برخی گیاهان دارویی دیگر، داروی ابهل تهیه می‌شود و آن را به صورت تزریق، دم کرده، جوشانده، روغن، گرد و یا ضماد استفاده می‌کنند .

موارد احتیاطی و منع مصرف

زنان باردار بایستی از مصرف گیاه و داروی آن اجتناب کنند، زیرا این گیاه موجب بازشدن عادت ماهیانه و در نهایت سقط جنین می‌شود .

زیاده‌روی در مصرف ابهل باعث بروز ناراحتی معده و آسیب به کلیه‌ها می‌شود و مصرف بیش از حد مجاز جوشانده برگ‌های این گیاه مرگ‌آور است .

افرادی که مبتلا به ناراحتی‌های حلق هستند، لازم است در مصرف آن احتیاط کنند .

استعمال خارجی این گیاه در بیشتر موارد با تحریکات شدید پوستی مانند تاول و زخم و حساسیت همراه است .

تداخلات دارویی: مصرف داروی ابهل با دارو‌های خاص به ویژه دارو‌های هورمونی ممنوع است .

سخن پایانی

مهمترین خواص آن در طب سنتی استفاده از آن برای درمان قاعدگی نامنظم و پیشگیری از یائسگی زودرس است، اما به این نکته توجه داشته باشید که همانند سایر گیاهان دارویی، زیاده‌روی در هرگونه مصرف این دارو‌ها با وجود منشأ گیاهی آن توصیه نمی‌شود و لازم است برای درمان بیماری‌ها نحوه و مقدار مصرف آن توسط پزشک تشخیص داده و تجویز شو

ابهل قاعده آور و تنظیم کننده دوره قاعدگی!! was last modified: ژانویه 7th, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!