تقویت سیستم ایمنی با عرق مخلصه !! بازدید ۲۳۸

استفاده از عرق مخلصه می‌تواند موجب افزایش تولید گلبول‌های سفید شده. و با تقویت سیستم ایمنی بدن موجب درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند سرماخوردگی، آنفلونزا و غیره شود. در کل مخلصه می‌تواند موجب افزایش انرژی شده و از این طریق از ابتلا به انواع بیماری‌ها جلوگیری کرده و موجب بهبود و درمان بسیاری از بیماری‌ها شود.

برای درمان  مشکلات اعصاب و روان می‌توان از این عرق استفاده کرد. عرق مخلصه دارای خواص آرام بخش بسیار قوی است و از این رو می‌توان از این عرق گیاهی برای درمان مشکلات اعصاب مانند افسردگی استفاده کرد.

خواص عرق مخلصه در طب سنتی

گیاه مخلصه در طب سنتی به نام‌های دیگری از جمله گشنیزکوهی، تریاق کوهی، گیاه نوروزی، محاجم، قلیحه و بابونه گاوی شناخته می‌شود. این گیاه سرشار از  ویتامین‌ها از جمله ویتامین A، ویتامین B و ویتامین C است. از جمله خواص این عرق می‌توان به اشتها آور بودن، درمان بیماری‌های قلبی، درمان جوش و آفت دهان، ضد عفونی کنندگی لول‌های تنفسی، درمان زکام، درمان حساسیت ناشی از آبریزش بینی، درمان یبوست، درمان کم خونی، تقویت معده،درمان کمر درد، درمان مشکلات کبد  کلیه و درد‌های قاعدگی و درمان سردرد اشاره کرد.

بیشتر بدانیم

درمان میگرن و روماتیسم

کنترل بیماری صرع

درمان یبوست

درمان مسمومیت

عوارض عرق مخلصه

عرق مخلصه مانند سایر داروهای گیاهی علاوه بر خواص درمانی فراوانی که دارد ممکن است عوارض جانبی احتمالی نیز از خود نشان دهد. زیاده روی در مصرف مخلصه ممکن است موجب بروز عوارضی مانند بی‌خوابی، کم‌خوابی و لکنت زبان شود. افرادی که مبتلا به فشار خون و بیماری‌های قلبی هستند باید برای مصرف آن با پزشک مشورت کنند.مصرف عرق این گیاه برای خانم‌های باردار و مادران شیرده ممنوع است. افرادی که بیماری‌های مرتبط با پروستات داشته و همچنین بیماری‌های حلق و فلج عضلانی باید برای مصرف این عرق با پزشک خود مشورت کنند.

تقویت سیستم ایمنی با عرق مخلصه !! was last modified: مارس 14th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!