خواص عرق برگ چنار برای درمان تنگی نفس و سرماخوردگی بازدید ۳۸۹

 

درمان تنگی نفس و کاهش علائم آن با مصرف عرق برگ چنار ، درمان سرما خوردگی

افرادی که دچار تنگی نفس هستند میتوانند عرق برگ چنار را پیش از صرف هر وعده غذایی مصرف کنند

 چنار می‌تواند یک درمان گیاهی مناسب برای درمان تب و سرماخوردگی باشد. عرق آن موجب بهبود تنگی نفس، درمان گلو درد و سرفه می‌شود. همچنین عرق برگه این گیاه دارای خاصیت خلط آوری است.

برگ گیاه چنار موجب دفع خلط و مواد عفونی و پاکسازی ریه و گلو می‌شود. عرق آن توانایی مبارزه و دفع باکتری‌ها و میکروب‌های مولد عفونت، التهاب سینه و گلو را داشته و موجب تسکین سینه گلو شده  .و همچنین موجب تسکین علائم سرماخوردگی می‌شود. از جمله علائم و نشانه‌های سرماخوردگی می‌توان به گرفتگی صدا اشاره کرد که با مصرف منظم  گیاه چنار گرفتگی صدا و گلو رفع و درمان می‌شود.

برگ گیاه چنار با رساندن رطوبت  کافی به گلو موجب جلوگیری از خشک شدن گلو  می‌شود . و احتمال گرفتگی صدا در زمان سرما خوردگی را کاهش می‌دهد.برگ این گیاه همچنین دارای خاصیت تب‌بری بوده و در صورتی‌که دمای بدن حین سرماخوردگی افزایش پیدا کند موجب بهبود تب می‌شود

 

شیوه استفاده برگ درخت چنار

برای تهیه دمنوش ابتدا برگ و پوست و میوه درخت چنار را در آب خیس کرده آن‌گاه آن را تقطیر کنید علاوه بر این برای تهیه این دمنوش می‌توان از ریشه این درخت نیز بهره برد. در این صورت به ازای هر چهار کیلو ریشه درخت چنار، حدود یک کیلو عرق به دست می‌آید. یک فنجان به صورت غلیظ مصرف شود.

عرق گیاه چنار یکی از بهترین راه‌ها و اشکال استفاده از این گیاه است. از این‌رو توصیه میکنیم از عرق برگ آن برای درمان مشکلات گفته شده نیز استفاده کنید
خواص عرق برگ چنار برای درمان تنگی نفس و سرماخوردگی was last modified: مارس 6th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!