مرزه و دفع سنگ کلیه و مثانه!! بازدید ۲۸۸

استفاده از عرق مرزه در دفع سنگ کلیه و مثانه مفید است. درمان ورم پروستات و سختی ادرار نیز از دیگر فواید استفاده از عرق گیاهی مرزه میباشد .

مرزه داراى طبیعت گرم است .

خاصیت ها

از دیگر خواص مرزه می‌توان به کاهش درد سندرم قاعدگی زودرس و تنظیم قاعدگی نامنظم اشاره کرد. مرزه دارای خاصیت ضد اسپاسم است و به کمک این خاصیت خود می تواند اسپاسم‌هایی که موجب گرفتگی قاعدگی می‌شوند را کاهش دهد.

گیاه مرزه حاوی مقادیر بالای منیزیم است که وجود آن می‌تواند التیام علائمی از جمله نوسانات خلقی، تحریک پذیری، اضطراب و درد کمک کند .

عرق گیاه مرزه ، برای درمان کرم معده کودکان و نابودی انگل ها بسیار مفید میباشد .

برای تقویت نمودن اطفال کم بنیه توصیه می شود که از این عرق استفاده شود . افزون بر این در گذشته از عرق این گیاه برای درمان فلج اطفال استفاده میکردند .

یکی از خواص مرزه این است که حاوی آهن است که با افزایش تولید گلبول‌های قرمز خون به درمان کم خونی کمک می‌کند و از این طریق موجب بهبود جریان خون در پوست سر شده و با بهبود جریان خون موجب تقویت فولیکول‌های مو  شده و در نهایت باعث افزایش رشد مو می‌شود.

طریقه مصرف عرق مرزه

بهترین شکل مصرف عرق مرزه به این صورت است که پس از صرف هر وعده غذا، یک فنجان عرق مرزه در یک لیوان آب ریخته و محلول حاصل را مصرف می کنیم .

مضرات عرق مرزه

به طورکلی این گیاه و فراورده‌های جانبی آن و عرق این گیاه برای انسان مضر نبوده، با این حال مصرف بیش از اندازه آن ممکن است التهاباتی در مخاط ایجاد کند، همچنین مرزه در برخی موارد عوارضی در ریه ایجاد می کند و در صورت بروز عوارض جانبی برای رفع آن بایستی کمی سرکه خورده شود .

مرزه و دفع سنگ کلیه و مثانه!! was last modified: مارس 6th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!