فواید روغن اسپند در درمان درد مفاصل !! بازدید ۲۵۱

ماساژ با روغن هایی که طبع گرمی دارند مانند روغن اسپند باعث تسکین و التیام درد می شود . روغن اسپند با داشتن خواص ضد درد ، ضد التهاب می تواند روش مناسبی برای تسکین درد مفاصل باشد . کافی است مقداری از این روغن روی موضع مورد نظر بریزید و آن را به صورت دورانی ماساژ دهید.  سپس با پارچه ای گرم روی آن بپوشانید . این روغن به آن ناحیه گرمی می دهد و رطوبت را از آن می گیرد.

روغن اسپند طبع گرم و خشک دارد و از نظر طب سنتی ، خواص درمان کننده درد سیاتیک رادارد. برای این منظور از این روغن در ۲ الی ۳ نوبت به تیره کمر و پاها ماساژ دهید یا چند قطره از این روغن را تنقیه نمایید . این کار به کاهش اسپاسم عضلات نیز کمک می کند.

سایر خواص

درمان اختلالات قاعدگی

درمان افتادگی رحم

درمان سردی کلیه ها

تسکین کمر درد

تقویت کننده اعضای بدن

درمان کننده بواسیر

ضد التهاب

درمان کننده شپش

نحوه مصرف

این روغن هم به صورت موضعی در نواحی مورد نظر ماساژ داده می‌شود و هم به صورت خوراکی استفاده شود. در مصرف موضعی روزی دو مرتبه روی محل مورد نظر ۴-۵ قطره از روغن ریخته و به صورت دورانی ماساژ دهید . روی آن پارچه ای بسته و آن محل را گرم نگه دارید.

شرایط نگهداری

این روغن را در جای خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید. این محصول را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

عوارض و مضرات

مصرف این روغن در خانم‌های باردار، به دلیل سقط شدن جنین، ممنوع است. افراد دارای مزاج گرم، در مصرف این روغن باید احتیاط کنند. همچنین مصرف بیش از اندازه‌ی آن باعث ایجاد تهوع و سردرد خواهد شد.حتما قبل از استفاده، مقداری از روغن را روی قسمتی از بدن امتحان کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

 

فواید روغن اسپند در درمان درد مفاصل !! was last modified: آوریل 21st, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!