معجزه عرق بید کاسنی !! بازدید ۳۱۸

عرق بید دارای طبیعتی سرد و تر بوده و موجب رفع حرارت بدن ناشی از گرمی می باشد. عرق بید کاسنی مشکلاتی مانند ورم طحال و ورم کبد را بهبود بخشیده و موجب معالجه خفقان یا همان تنگی نفس می شود. عرق بید ورم های صفرائی و یرقان را نیز از بین می برد .

عرق کاسنی می‌تواند به بهبود عملکرد کلیه‌ها کمک کند که به دلیل خاصیت ادرارآوری عرق کاسنی است. با افزایش ادرار نه‌تنها ایجاد بیماری‌هایی همچون سنگ کلیه به‌شدت کاهش پیدا می‌کند، بلکه عفونت‌های خفیف دستگاه تناسلی، به‌خصوص در خانم‌ها به‌شدت کاهش یافته و حتی درمان می‌شود.

از دیگر فواید عرق کاسنی، کمک به درمان یبوست است. فیبر موجود در کاسنی، به هضم غذا و کارکرد بهتر باکتری‌های روده کمک می‌کند که در نتیجه‌ی آن یبوست و بسیاری از بیماری‌های گوارشی از بین می‌روند .

کاهش رشد تومور سرطانی

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف عرق بید کاسنی کاسنی باعث کاهش رشد تومور‌های سرطانی می‌شود. در واقع شهد موجود در کاسنی از خواصی برخوردار بوده که به تومور‌ها اجازه رشد نداده و همچنین دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است. علاوه بر این، پلی فنول‌های کاسنی در پیشگیری از انواع مختلف سرطان‌ها از جمله سرطان سینه و سرطان روده نقش دارند

بهترین زمان مصرف عرق کاسنی

بهترین زمان برای مصرف عرق کاسنی، صبح قبل از صبحانه و ناشتاست، بهتر است برای مصرف آن، عرق کاسنی را به آب اضافه کنید تا مواد مغذی را بهتر بتوانید دریافت کنید

عوارض عرق کاسنی

با وجود تعدد خواص عرق کاسنی، هیچ ماده غذایی کاملا بی‌ضرر نیست. برای اشاره به عوارض عرق کاسنی باید بگوییم، در زمان بارداری و شیردهی به هیچ‌وجه از آن استفاده نکنید و در صورت تمایل بالا به مصرف آن، حتما اب پزشک خود مشورت کنید؛ زیرا در زمان بارداری می‌تواند احتمال خونریزی و سقط جنین را افزایش دهد.

همچنین چنانچه به گل محمدی، گل مروارید ویا گل همیشه بهار آلرژی دارید، ممکن است به عرق کاسنی نیز واکنش‌های آلرژیک بروز دهید.

دیگر عوارض عرق کاسنی مربوط به مصرف آن در صورت ابتلا به سنگ کیسه صفرا است؛ چنانچه به مشکلات کیسه صفرا دچار هستید ویا سابقه آن را دارید، برای مصرف عرق کاسنی با پزشک مشورت نمایی

معجزه عرق بید کاسنی !! was last modified: مارس 2nd, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!