چای آلبالو چربی سوزی قوی !! بازدید ۲۳۱

مهم‌ترین ویژگی چای آلبالو، خاصیت ادرارآوری آن است. آلبالو باعث دفع سموم در بدن می‌شود و به کاهش چربی دور شکم کمک می‌کند. چای آلبالو همچنین باعث کنترل فشار خون، کاهش کلسترول و چربی خون می‌شود

آلبالو کالری بسیار کمی دارد و در عین حال، سرشار از فیبر است. مواد غذایی حاوی فیبر نقش موثری در کاهش وزن دارند، زیرا مدت زیادی در روده باقی می‌مانند و باعث کاهش اشتها می‌شوند.

نوشیدن یک فنجان چای آلبالو، حدود یک ساعت قبل از غذا، باعث می‌شود احساس سیری به شما دست بدهد. و به‌تدریج حجم غذای شما کاهش یابد. شما می‌توانید با اضافه کردن زنجبیل یا دارچین به چای آلبالو، اثر چربی‌سوزی آن را بیشتر کنید.

مصرف این چای باعث رفع خارش‌های پوستی و کاهش علائم آلرژی می‌شود. نوشیدن چای آلبالو همچنین به شادابی و روشن شدن پوست شما کمک می‌کند.

طبع چای آلبالو سرد و خشک است. بنابراین افرادی که مزاج سرد دارند بهتر است از این چای کمتر استفاده کنند. می‌توانید آن را به همراه کشمش، خرما مصرف کنید تا طبع آن متعادل شود.

نتی‌اکسیدان موجود در آلبالو باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. مصرف این چای ، موجب کاهش ورم و التهاب در کبد و کلیه می‌شود. افزایش حجم ادرار باعث دفع سموم از مجاری ادراری، تصفیه کبد و کلیه می‌شود. بنابراین به کنترل بیماری کبد چرب کمک می‌کند.

آلبالو سرشار از ویتامین‌های ای، ب، سی و آنتی‌اکسیدان بتاکاروتن است. این مواد مغذی نه‌ تنها عوارضی برای دوران بارداری ندارند، بلکه موجب سلامت مادر و جنین در این دوران می‌شود.

ملاتونین موجود در میوه آلبالو به تنظیم خواب کمک می‌کند. نوشیدن یک فنجان چای در طول روز به بی‌خوابی خانم‌های باردار کمک می‌کند.

احتیاط

بیماران کلیوی با احتیاط این چای را مصرف کنند.

کسانی که ورم روده دارند چون آلبالو ترش است و سلولز دارد دیر هضم می‌شود.

چای آلبالو چربی سوزی قوی !! was last modified: آوریل 13th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!