چند راه ساده برای کاهش چربی پوست چرب بازدید ۱۰۵

برای کاهش چربی پوست چکنیم؟!

داشتن هر نوع پوست برای خود مزایا و معایبی به همراه دارد . همانطور که افراد دارای پوست چرب نارضایتی دارند اما چربی پوستشان از پیری زودرس جلوگیری میکند . در این مقاله برای شما عزیزان چهار روش ساده و آسان را گفته ایم که به کاهش چربی پوست شما کمک میکند .

1. تغذیه سالم و دوری از تنش

برای متعادل کردن میزان چربی پوست حتما در رژیم غذایی‌تان مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه را بگنجانید؛ همچنین با کم کردن میزان غذاهای سرخ‌کردنی و شیرینی‌ها علاوه‌بر سلامت پوست، سلامتی بدن خود را تأمین کنید. و تا حد امکان از موارد استرس زا دوری کنید چراکه تاثیر بسیاری بر سلامت پوستتان دارد.

2. مرطوب کننده

شاید فکر کنید ک پوست چرب نیازی به مرطوب کننده ندارد اما این باوری غلط است چراکه عدم استفاده از مرطوب کننده پوست را وادار به تولید چربی بیشتری میکند تا جایگزین مرطوب کننده باشد. به همین دلیل استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست را حتما در مراقبت روزانه تان بگنجانید.

2. اسکراب و لایه برداری ملایم

خوب است که هفته‌ای یک‌ بار از لایه‌بردار استفاده کنید. چربی اضافه‌ای که پوست شما تولید می‌کند باعث ایجاد سلول‌های مرده روی سطح پوست می‌شود. برای زدودن سلول‌های مرده و گرد و غبار از پوستتان و همچنین تازه نگه‌ داشتن سطح پوستتان باید برنامهٔ منظمی برای استفاده از لایه‌بردار داشته باشید. همچنین استفاده از اسکراب‌های پوست می‌تواند برایتان مفید باشد. یک اسکراب مناسب انتخاب کنید و هفته‌ای یک‌ بار به آرامی روی پوست مرطوب بزنید. با این‌ کار آلودگی و سلول‌های مرده را از صورت برمی‌دارید تا اصطلاحاً پوستتان نفسی بکشد.

اگر روی سطح پوستتان  جوش و آکنه دارد از اسکراب استفاده نکنید، زیرا اسکراب‌ها باعث تحریک پوست می‌شوند.

 

چند راه ساده برای کاهش چربی پوست چرب was last modified: ژانویه 7th, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!