سریعترین روش درمان میگرن بازدید ۱۲۳۸

سریعترین راهکارهای درمان میگرن

میگرن یک بیماری عصبی است که علائم متعدد را بوجود می آورد، ابتدا برای آشنایی با این بیماری نوشته میگرن چیست؟! را مطالعه بفرمایید.

بیماری میگرن چه علائمی دارد؟

  • احساس درد در یک ناحیه از سر
  • اختلال در هوشیاری
  • تاری دید و سرگیجه 
  • ادامه…

راهکارهای درمان میگرن و سردرد…

شناخت گباه انبسون

انیسون که آن را بادیان رومی و رازیانه  رومی نیز می‌ نامند، گیاهی با دانه‌ های بسیار معطر میباشد. انیسون از تیره  چتریان است و با دانه‌ های سبز رنگ، گلابی شکل و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تیز بوده و پنج خط برجسته (ده شیار) بر روی آن کاملاً مشهود است، دیده می شود.

انیسون در طب سنتی:

جالینوس می گوید انیسون گرم و خشک است.

مُسکن دردها، عرق آور و بادشکن است و اگر در روغن جوشانده شود تاثیرش بیشتر است. دانه‌ های انیسون به عنوان ضد درد در ناراحتی میگرن، معطرکننده، ضد عفونی کننده و مُدر، مصرف سنتی داشته و عرق حاصل از تقطیر آن نیز به منظورهای فوق استفاده می‌ گردد.

  •  بُخورش , سر درد و سرگیجه را از بین می برد.
  •  اگر آن را بکوبند و با روغن گل محمدی بیامیزند و در گوش بچکانند بیماری های درونی گوش را که ناشی از اثر ضربه یا برخورد باشد بهبود می بخشد و درد گوش را بر طرف می نماید.
  • شیر مادر را افزایش می دهد.
  •  رطوبت طحال را بر طرف می سازد.
  •  با تب کهنه مقابله می کند

 طریقه و میزان مصرف:

تهیه چای: 1 تا 5 گرم از گیاه را با آسیاب خرد می کنیم. سپس بر روی آن یک لیوان آب جوش می ریزیم. سپس ده تا پانزده دقیقه صبر می کنیم و سپس صاف کرده میل می کنیم.

فرآورده های گیاهی  انیسون در محصولات ضد سرفه، خلط آور، ضد نفخ و مسهل به صورت های قرص، چای، عصاره ، عرق انیسون و گاهی مخلوط با گیاهان دیگر از جمله رازیانه مصرف می شود. از رازیانه رومی در داروهای مورد مصرف جهت کودکان استفاده زیادی به عمل می آید.

علاوه بر محصولات ذکر شده میتوانید ترکیبی از گیاهان مفید برای درمان میگرن را در معجون ضد سردرد و میگرن فروشگاه سنتی هزاره تهیه نمایید.

بادیان به شکل‌های مختلفی مصرف می‌شود و به شکل سنتی، هم مصرف دارویی و هم مصرف غذایی داشته است.

روغن بادیان که از دانه‌ی آن تهیه می‌شود، یکی از شکل‌های رایج مصرف بادیان برای سلامت مو و پوست است.

این روغن را می‌توانید با شی باتر ترکیب کنید و یک کرم مرطوب‌کننده بسازید یا به همراه روغن‌های دیگر از آن ماسک مو تهیه کنید.

می‌توانید دانه‌ها یا میوه‌های خشک بادیان را به شکل دمنوش آماده کنید. این دمنوش به عنوان یک دمنوش ملین یا برای بهبود استرس مفید است.

می‌توانید با آن جوشانده یا شربت درست کنید و برای تهیه‌ی شیرینی‌ها، شکلات‌ها و کوکی‌ها و دسرها به عنوان طعم‌دهنده به‌کار ببرید.

حتی می‌توانید به عنوان ادویه برای طعم‌دادن به گوشت و مرغ از دانه آسیاب‌شده‌ بادیان استفاده کنید، همان‌طور که در آشپزی آسیایی، استفاده از آن به عنوان ادویه رواج دارد.

اگر خودتان بادیان کاشته‌اید و می‌خواهید دانه‌ها و برگ‌های ارزشمند آن را نگهداری کنید، حتما آن را به شیوه‌ مناسب، جمع‌آوری و نگهداری کنید.

    مرحله اول: دانه‌های تازه‌ی بادیان را روی پارچه‌ی تمیز پهن کنید.

    مرحله دوم: آن را در جای خشک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید.

    مرحله سوم: وقتی دانه‌ها کاملا خشک شدند، می‌توانید آنها را درسته یا آسیاب کرده در بانکه‌هایی که هوا نمی‌کشند، نگهداری کنید.

شما میتوانید در فروشگاه آنلاین هزاره علاوه بر تهیه گیاهان دارویی خشک ، جهت درمان سردرد و میگرن  عرق انیسون و همچنین معجون ضد سردرد و میگرن سنتی را تهیه نمایید.

 

سریعترین روش درمان میگرن was last modified: آوریل 10th, 2021 by 1000M

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!