نکاتی که در سرماخوردگی بارداری باید توجه کنید. بازدید ۱۸۷

با وجود اینکه سرماخورگی یک بیماری شایع و نرمال تلقی می شود اما در بعضی موارد نظیر سرماخوردگی بارداری اگر جدی گرفته نشود ، میتواند خطر ساز باشد و عواقب ناگواری به همراه داشته باشد .

در حالت عادی با روش های معمول و چند قرص سرماخوردگی شناخته شده درمان میشود و حتی شاید نیاز به مراجعه به پزشک نباشد؛ اما برای زنان باردار بسیار متفاوت است.

چراکه نه تنها امکان مصرف قرص وجود ندارد بلکه باید مرتبا زیر نظر پزشک معالج خود باشند،و از مصرف هر گونه مسکن و دارو به شکل خوددرمانی در دوره ابتلا به سرماخوردگی بارداری اجتناب کنند. به طور کلی باید به مواد غذایی و تغذیه فرد بسیار دقت شود.

با این حال یکسری روش های سنتی و خانگی وجود دارد که خطری  ندارد و می تواند کمک کننده باشد ؛ در ادامه با آنها بیشتر آشنا می شویم:

  • اولین مورد که از اهمیت بالایی برخوردار است استراحت کافی و مفید است که در کنارش به تغذیه درست ، سالم و اصولی نیازمند است. فراموش نکنید که استراحت کافی میتواند قسمت عمده ای از دردها و کوفتگی هایتان را در روز های ابتدایی درمان ،برطرف کند.

در طول سرماخوردگی و به طور کلی بارداری تغذیه تان را دست کم نگیرید؛مصرف انواع میوه ها و مواد معدنی و ویتامین های موجود در پرتقال،لیمو ، انبه،توت فرنگی،کیوی، اسفناج و … موثر است . در کنار این موارد مصرف زیاد مایعات و آب فراوان هم میتواند تا حد زیادی به کشتن و دفع میکروب ها کمک کند.

نکته:

از میوه هایی نظیر خیار ، انگور و خربزه در این مدت استفاده نکنید .

آب یخ و غذا های سرخ کردنی و چرب مصرف نکنید .

بهداشت خود را تا حد زیادی رعایت کنید و از تردد بی جا دوری کنید.

  • عناب

استفاده از عناب به صورت شربت ،دمنوش ،بخور و حتی مصرف عناب خشک هم برای درمان گرفتگی و آبریزش بینی موثر است.

  • اکالیپتوس

برای باز کردن مجاری تنفسی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی در سرماخوردگی  از بخور برگ اکالیپتوس و یا استفاده از روغن اکالیپتوس استفاده کنید.

  • عسل

مصرف عسل جدا از مقوی بودن و فواید درمانی زیادی که در خود دارد برای سرماخوردگی بسیار مفید است .

با عسل و یا ترکیب آن با آب لیموترش تازه و آب گرم ، معجونی خوشمزه و مفید خواهید داشت.

  • آویشن

استفاده از آویشن به صورت دمکرده آن و یا بخور به کشتن میکروب ها و عفونت ها تا حد زیادی کمک میکند .

محصولات پیشنهادی

 

در صورتی که علائم سرماخوردگی بیش از دو هفته طول بکشد، این احتمال وجود دارد که به یک عفونت ثانویه تبدیل شده و به تجویز داروهای مجاز سرماخوردگی در بارداری برای ایمنی بیشتر شما و کودکتان نیاز باشد.

نکاتی که در سرماخوردگی بارداری باید توجه کنید. was last modified: ژانویه 31st, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!