آیا میدانید مرزه خشک در چه غذاهایی استفاده می شود ؟! بازدید ۳۷۵

استفاده در انواع کباب ها

از موارد مصرف مرزه خشک، استفاده از آن در تولید انواع کباب ها می باشد. ترکیب آن با گوشت چرخ کرده، طعمی فوق العاده و به یاد ماندنی را برای غذاهای شما به همراه خواهد داشت.

از این چاشنی در تهیه ی کباب‌های تابه‌ای، انواع کتلت‌ها، انواع کباب‌ها با گوشت چرخ کرده و غیره استفاده خواهند نمود.

طعم لذیذ آبگوشت با سبزی خشک مرزه

این غذای محبوب ایرانی با برخورداری از ادویه جات مناسب، طعم منحصر به فردی را در بر خواهد داشت.

از چاشنی‌های بی نظیر در ترکیب: گوشت، لوبیا سفید، نخود، پیاز و سیب زمینی، فلفل و زردچوبه، برخورداری از مرزه خشک می‌باشد. استفاده از این گیاه، سبب افزایش عطر دل انگیز و طعم فوق‌العاده آبگوشت شده. و طعمی به یاد ماندنی را برای شما به همراه خواهد داشت.

انواع کوفته ها

کوفته تبریزی، کوفته برنجی، کوفته سبزی و غیره، استفاده از سبزیجات معطر و خوش طعم می باشد. یکی از سبزیجات بی‌نظیر که  طعم بی نظیری را برای کوفته ها در بر دارد، مرزه می‌باشد.

انواع دلمه با مرزه

یکی از ترکیبات بسیار مهم در تهیه انواع دلمه، استفاده از مرزه می باشد. با استفاده از آن در کنار برنج، پیاز، گوشت و برخی از ادویه جات، می توانید یک طعم به یادماندنی را در تهیه دلمه، خلق نمایید.

آش

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که سبزیجات به کار برده شده در آش شله قلمکار چیست؟ همانطور که می‌دانید این آش، از جمله آش های خوش عطر و خوش طعم می باشد که، توجه هر فردی را به خود جذب می‌کند. مرزه و ترخون از جمله سبزیجات تشکیل دهنده این آش بی‌نظیر هستند. که طعم مناسبی را برای آش شله قلمکار به همراه خواهند داشت.

خواص مرزه

هضم آسان

مبارزه با التهاب

کاهش کلسترول بد

درمان اسهال

جلوگیری از کم خونی

آیا میدانید مرزه خشک در چه غذاهایی استفاده می شود ؟! was last modified: آوریل 30th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!