جوانسازی و سلامت پوست با فلفل سیاه!! بازدید ۳۴۷

فلفل سیاه حاوی مقادیر مناسبی از آنتی اکسیدان های قوی است که برای سلامتی پوست ضروری هستند. آنتی اکسیدان های موجود در آن می توانند به شفاف سازی پوست ، رفع چین و چروک و درمان لک های پوستی کمک کنند.

همچنین برای معالجه اسهال فصل تابستان، اسهال خونی، کاهش احتمال سرماخوردگی و دردهای روماتیسمی مفید است.

پودر این فلفل باعث تحریک پرزهای چشایی شده و باعث ترشح اسید هیدروکلوریک شده و هضم را بهتر می کند و این ادویه برای مقابله با رشد باکتری های مضر بویژه در روده موثر است.

فلفل سیاه شامل میوه های خشک شده تیره رنگ گیاه فلفل می باشد که بومی جنوب هند محسوب می شود. این فلفل به عنوان ادویه و چاشنی استفاده می شود و دارای طبع گرم و خشک می باشد.

فلفل سیاه طعم تند و سوزنده دارد و همچنین یک گیاه دارویی خوراکی با فواید بسیار زیاد محسوب می شود.این نوع فلفل در برخی کشورها با نام سیاه دانه شناخته می شود ، این ادویه مفید مربوط به کشور هند می باشد که نقش مهمی در سلامت انسان دارد.

بیشتر بدانیم

جلوگیری از سرطان

کاهش فشار خون

کمک به کاهش وزن

درمان سرماخوردگی و سرفه

کاهش علائم آسم

مبارزه با عفونت

بهبود سلامت دهان و دندان

مصرف بیش از حد

زیاده روی در مصرف هر ماده غذایی باعث مشکلاتی در بدن می شود ، فلفل سیاه هم از این قاعده مستثنا نیست و مصرف بیش از حد آن می تواند باعث افزایش ترشحات معده شود.

توصیه می شود کسانی که مشکل شنوایی دارند در مصرف آن تعادل را رعایت کنند. مصرف بیش از حد آن می تواند تاثیرات مخربی روی سیستم شنوایی و تعادل انسان بگذارد و از این رو توصیه می شود که کسانی که مشکل شنوایی دارند با مشورت پزشک فلفل سیاه مصرف کنند.

جوانسازی و سلامت پوست با فلفل سیاه!! was last modified: آوریل 7th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!