عرق خار مریم دشمن سرطان !! بازدید ۱۶۳

 

از خواص عرق خار مریم این است که بر رشد سلول‌های سرطانی و تومور‌های پوستی اثر مهاری دارد. همچنین از دیگر خواص آن جلوگیری از سرطان‌های کبد، پروستات و سینه است. مقادیر بالای آنتی اکسیدان و سیلیمارین موجب کاهش و دفع رادیکال‌های آزاد می‌شود و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌شود.

مصرف این عرق به صورت ناشتا موجب جذب سیلیمارین و اسید های چرب شده ، مقدار انسولین خون را تنظیم می کند. علاوه بر این، خاصیت ضد التهابی آن عوارض ناشی از قند خون بالا بر کلیه را کاهش خواهد داد.

وجود ترکیب سیلیمارین در این عرق ، توانایی ادراکی را تحریک کرده. مسیرهای عصبی جدیدی را باز می کند. این امر ، روند ابتلا به بیماری آلزایمر را تا اندازه زیادی کاهش می دهد.

از خواص دیگر میتوان به : سلامت قلب، درمان آسم، کاهش وزن، افزایش باروری،  محافظت از سلول های قرمز خون، سلامت استخوان ، محافظت از کبد،  درمان سندروم پیش از قاعدگی اشاره کرد.

عرق این گیاه دارای طبیعت گرم است. از این رو، به افراد گرم مزاج توصیه می شود این عرق را همراه مصلح آن مصرف کنند تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری شود.

بهترین زمان مصرف عرق خار مریم

بهترین زمان مصرف این عرق ، نیم ساعت قبل از صرف وعده های غذایی است. مصرف بیش از سه استکان از این عرق گیاهی به صورت روزانه توصیه نمی شود.

مقدار مصرف عرق خار مریم در روز

مقدار مصرف مناسب عرق گیاهی خارمریم در روز حدود ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلی لیتر است. در طب سنتی توصیه شده است برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی از مصرف بیش از این مقدار اجتناب کنید.

عوارض 

برای این گیاه عوارض جانبی جدی مشاهده نشده است .اما عوارض خار مریم در صورت وجود عموما بیشتر در ناحیه روده‌ها است و موجب بروز اسهال، نفخ شکم و حالت تهوع می‌شود. به زنان باردار توصیه می‌شود که از خار مریم استفاده نکنند.خار مریم می‌تواند در افرادی که به گیاهان خانواده کاسنی حساسیت دارند موجب آلرژی شود و مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.

خار مریم برای دیابت و کاهش قند خون می‌تواند موجب افت شدید قند خون در افراد دیابتی شود. درنتیجه به افراد دیابتی که دارو هم مصرف می‌کنند توصیه می‌شود از خار مریم استفاده نکنند.

عرق خار مریم دشمن سرطان !! was last modified: آوریل 6th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!