فواید خوردن گلاب و اثر آرامش بخشی آن !! بازدید ۴۱۴

برای بهره‌مندی از خواص گلاب، هر شب قبل از خواب مقداری آن را با آبفشان به صورت و پوست خود بیفشانید. همچنین نوشیدن شربت گلاب و عسل موجب طراوت بدن و دفع سموم از بدن می‌شود.

طبیعت آن گرم است .و مقوی معده، قلب، کبد و اعصاب بوده و آرامبخشی قوی به حساب می‌آید. این مایع خوشبو و معطر تا حدودی تحریک‌کننده جریان خون بوده و بافت پوست را به تولید سلول‌های جدید تحریک می‌کند.

گلاب می‌تواند پوستهای معمولی را احیا کرده و به آنها جوانی و زیبایی ببخشد‌.این عرق دارای خاصیت فراوانی است. که مهم ترین آن آرام‌بخش بودن آن است که به همین دلیل در مراسم عزاداری هم از آن استفاده می‌شود.

با نزدیک شدن تابستان علاوه بر گرمی هوا میزان حرارت درونی بدن نیز افزایش می یابد. و این مسئله می تواند تاثیر زیادی در خستگی جسمی افراد داشته باشد. یکی از روش های موثر برای افزایش نشاط و کاهش خستگی بدن گنجاندن عرقیجات گیاهی همچون گلاب خنک به برنامه غذایی است. نوشیدن گلاب خنک در تابستان و حتی ماه های پیش از شروع تابستان به کاهش میزان حرارت بدن و همین طور تقویت بدن و افزایش توان بدن کمک می کند.

گلاب درجه یک فروشگاه هزاره خاصیت ضدافسردگی و ضد اضطراب دارد. به همین دلایل برای تقویت و بهبود روحیه‌تان از گلاب استفاده کنید. حتی استشمام رایحه دلپذیر آن هم می‌تواند به تغییر روحیه‌تان کمک کند.

اگر از گلاب استفاده کنید برخی از مشکلات گوارشی مانند، نفخ، درد، یبوست، هضم سخت و … بهبود می‌یابند.

از این مایع مفید می‌توان برای تسکین سرفه، گلو درد و دیگر علائم سرماخوردگی نیز استفاده کرد.

محدودیت

به دلیل گرم بودن آن افرادی که دچار زخم گوارشی و یا اسهال شدید هستتند همچنین کسانی که دچار بواسیر یا هموروئید اند، مصرف آن را به حداقل برسانند.

همچنین مصرف گلاب ممکن است برای برخی افراد ایجاد حساسیت و آلرژی کند. بنابراین قبل از مصرف آن باید تست حساسیت انجام شود. این گونه افراد معمولاً نسبت به گل محمدی آلرژی دارند.

 

 

فواید خوردن گلاب و اثر آرامش بخشی آن !! was last modified: آوریل 24th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!