نقل ارومیه،اولین و معروف ترین سوغاتی ارومیه بازدید ۱۶۴

انواع نقل در طعم ها و رنگ های متنوع (مغزدار) ، در دسته شیرینی جات سنتی ایرانی است. نقل ارومیه یکی از شرینی های سنتی عید در این منطقه است. اگر میخواهید بدانید ترکیبات نقل ارومیه چیست؟ نحوه نگهداری نقل چگونه است ؟ و انواع نقل را بشناسید؛ در این مطلب برای شما توضیح میدهیم.

 

 

 

برای تهیه انواع نقل از ترکیباتی همچون آب، شکر، کرم تارتار، وانیل، گلاب، مغز گیاهی (مغزگردو، خلال بادام، مغز پسته، بادام زمینی)، بیدمشک و تخم‌های گیاهی نظیر شنبلیه استفاده می‌شود. بسته به نوع نقل، برای ایجاد طعم و عطر از گل محمدی، زعفران، وانیل، گلاب غلیظ، زنجبیل، دارچین و تخم شنبلیله استفاده می‌کنند.

سوالات متداول:

نحوه نگهداری نقل 

اگر میخواهید نقل تازه و نرم بماند ،آن را در نایلون بریزید،درون ظرفی در بسته قرار دهید و در دمای خنک بگذارید ؛ با این کار نقل رطوبت خود را از دست نمیدهد.

دیگر سوغات ارومیه 

ارومیه دارای سوغات فراوانی نظیر حلوای مخصوص اش ،عرقیات و صنایع دستی می باشد.نقل،اصلی ترین سوغاتی ارومیه؛ که به طعم های گردویی و ابریشمی اش معروف و دارای تنوع بسیاری است.

ازجمله دوست‌داشتنی‌ترین صنایع‌دستی ارومیه یا صنایع‌دستی آذربایجان غربی می‌توان به محصولاتی چون: فرش دست‌بافت، پیکرتراشی، سفال گری، منجوق‌دوزی، رنگرزی و چاپ‌های سنتی، جاجیم، گلیم، معرق، ظریف‌کاری روی چوب، رودوزی اشاره کرد. انواع نان و ترشی و مربا و حلوا و نقل، در فهرست خوشمزه‌ترین سوغات پاریس ایران به شمار می‌رود.

 

نقل ارومیه،اولین و معروف ترین سوغاتی ارومیه was last modified: فوریه 9th, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!