کرونا داری؟ این دمنوش را بنوش… بازدید ۴۹۴

ویروسها جزو انگلهای اجباری هستند. و برای رشد و تکثیر نیازمند به بدن میزبان هستند؛ بیشتر ویروس‌های بیماریزای انسانی در  سیستم گوارشی شروع به فعالیت می‌کنند. در واقع مخزن اصلی اکثر بیماریهای ویروسی مانند کرونا، روده‌ها و معده و ریه است.

بیماری کووید-۱۹ که در سال ۲۰۱۹ در جهان گسترش پیدا کرد. در اثر ابتلا به عفونت نوع جدید از ویروس‌های خانواده کرونا ایجاد می‌شود. این بیماری عمدتا دستگاه تنفسی فرد را درگیر می‌کند. که باعث بروز علائمی مانند لرز، تب، سرفه، تنگی نفس، التهاب ریه می‌شود. همچنین مشکلات گوارشی مانند دل‌درد، تهوع، اسهال، بی‌اشتهایی و در موارد اختلال در عملکرد کلیه‌ها نیز از جمله علائم دیگری است که در پی ابتلا به این ویروس ایجاد می‌شود.

دمنوش‌هایی مانند آویشن ، مرزنجوش، پونه‌کوهی، نعناع، گل پنیرک، ختمی و زوفا،  اسطوخودوس، بابونه، چای سبز، سفید و کوهی، کاکوتی و عناب از جمله دمنوش‌های مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند. و نوشیدن این دمنوش‌ها از ابتلای افراد به  کرونا پیشگیری کرده و به درمان این عارضه کمک می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا

تغذیه مناسب، کنترل مصرف غذاهای چرب و شیرین، ورزش مرتب، کنترل وزن، خواب به موقع، کنترل استرس و اضطراب، عدم استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی و مصرف غذاهایی که موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.

کلام آخر

استفاده از دمنوش‌های متنوع که معرفی شدند، به جلوگیری از بیماری‌های ریه کمک کرده. و می‌توانند تأثیر خوبی در درمان التهابات و آسیب‌های جزئی ریه داشته باشند.

در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد و سرخود دمنوش‌ها، ممکن است باعث آسیب جدی به سلامت شود. اگر از بیماری‌های ریه رنج می‌برید، پیش از استفاده از دمنوش‌ها حتماً با پزشک مشورت کنید.

سؤالات متداول

اهمیت ریه در بدن چیست؟

ریه علاوه بر اکسیژن‌رسانی به اعضای بدن و دفع دی‌اکسیدکربن در توانایی‌های دیگر انسان از جمله حرف‌زدن و گریه کردن نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. با آسیب جدی به ریه، تنفس دچار اشکال شده و در صورت نرسیدن اکسیژن کافی به اندام گوناگون، آن‌ها از کار می‌افتند.

دمنوش مناسب برای سرفه‌های کرونایی چیست؟

برای کاهش عوارض کرونا می‌توانید از دمنوش آویشن ، بابونه ، چای سبز استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این دمنوش‌ها با نظارت پزشک معالج مصرف شوند.

برای پاک‌سازی ریه چه کاری می‌توان انجام داد؟

برای پاک‌سازی ریه می‌توان از بخور گیاه‌های دارویی مثل اکالیپتوس یا آویشن استفاده کرد. در کنار بخور می‌توان از دمنوش‌های مختلف نیز که به پاک‌سازی ریه کمک می‌کنند، استفاده کرد.

کرونا داری؟ این دمنوش را بنوش… was last modified: آوریل 26th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!