هلیله زرد

هلیله زرد
  • تقویت مغز و اعصاب ،تقویت معده
  • تقویت نور چشم و بینایی
  • درمان درد مفاصل،تسکین سر درد
  • رفع سفیدی مو،تقویت معده
ویژگی های محصول
وزن: 50گرم
بیشتر...

ضمانت ارسال سالم محصول.

بسیار تمیز و مرغوب

قیمت برای شما : ۱۷,۰۰۰ تومان

توضیحات

هلیله زرد :

این نوع هلیله از سایر اقسام آن مصرف درمانی بیشتر دارد و بهترین نوع هلیله زرد خوب رسیده و هسته کوچک و گوشتی آن است. طبیعت آن سرد وخشک است، هلیله زرد یکی از داروهای بسیار خوب مقوی مغز و قوای فکری است، به علاوه برطرف کننده سرگیجه و معالجه کننده بیماری صرع صفراوی است و بهترین دارو برای یرقان و کهیر و جوش های صفراوی است، چنانچه هلیله زرد را پس از بیرون آوردن هسته میوه آن بخیسانند و پس از 48 ساعت خیسیده را صاف کرده و تفاله را دور ریخته و مایع صاف شده را میل کنند بهترین دارو برای بیماری های مذکور است.

خواص هلیله زرد

هلیله زرد خشک شده تقریبا شبیه به زرد آلوی خشک شده است که هسته در آن باشد هنگام مصرف آن را شکسته هسته را بیرون آورده و دور می اندازند و پوست آن را که همان گوشت خشک شده میوه است مصرف می کنند، مقدار خوراک از این پوست میوه چهار مثقال است که به طریق مذکور فوق مصرف می شود و یا جوشانده آب صاف شده را می خورند.

اگر مقداری پوست هلیله زرد را در روغن گاوی تازه بریان کرده و سپس روغن را با دستمال تمیز پاک کنند و مقداری هم از پوست سخت میوه نارگیل را بسوزانند و زغال کنند سپس مقدار نیم مثقال از هلیله مذکور و ربع مثقال از پوست سوخته نارگیل را مخلوط و پودر نموده باب نیم گرم به مدت سه روز بخورند پیچش شکم را معالجه می کند و اگر شخص بواسیر هم داشته باشد که از آن نیز ناراحت است در بهبود آن نیز موثر می باشد (درمان بواسیر).

هلیله زرد و درمان کبد

هلیله زرد را در بسیاری از معاجین کبدی به کار می برند مقدار خوراک هلیله زرد از گوشت خشک شده میوه برای بالغین چهار مثقال است که این مقدار را در آب جوش ریخته و در ظرف سربسته می گذارند خنک شده و ظرف 48 ساعت یا بیشتر خیس بر می دارند، اما قبلا لازم است که هلیله را قدری خرد کرده باشند به قطعات کوچک و پس از خیسیده شدن آن را صاف کرده و مایع صاف شده را بخورند، چون مسهلی است تقریبا قوی روز خوردن دارو نباید نان خورده شود بلکه باید غذای آن روز کته نرم یا شوربایی باشد.

در مورد هلیله روایتی از معصوم است که چنانچه بخورند هلیله را سه ماه بهار از هر ماه سه روز اول و سه ماه پاییز از هر ماه آن نیز سه روز اول در شروع گرما یعنی بهار با رازیانه و در شروع سرما یعنی پاییز با مصطکی مریض نمی شوند مگر به مرض موت باشد.

 

هلیله زرد was last modified: می 25th, 2021 by user2020

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “هلیله زرد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!