آرام بخشی سالم و طبیعی !! بازدید ۲۹۲

عرق پونه دارای فواید بی‌نظیری است. طبع عرق پونه گرم و خشک است . گیاه پونه با داشتن خواص آرام بخشی در خون می‌تواند نقش موثر و مهمی در کاهش فشارهای عصبی داشته باشد . به همین دلیل می‌توان از پونه برای رفع مشکلات بیخوابی استفاده کرد.

برای بهره‌مندی از این خاصیت فوق‌ العاده کافی است قبل از خواب مقداری از عرق گیاه پونه میل کنید تا خواب راحت و آرام بخشی داشته باشید.

خواص عرق پونه می‌توان به مواردی مانند درمان و رفع اسهال، درمان دل پیچه و معده درد، تقویت کننده دستگاه عصبی، درمان سیاه سرفه و سرفه، جلوگیری از تهوع و استفراغ، درمان استرس، درمان بیماری های عفونی، درمان گلو درد های مزمن و عفونی و درمان واریس اشاره کرد.

عرق پونه ضد بلغم و سودا می باشد و برای دفع کردن انگل سودمند است .همچنین از این عرق برای درمان خانگی سوء هاضمه میتوان استفاده نمود.

عرق پونه با افزایش میزان متابولیسم بدن و افزایش سرعت میزان سوختن چربی‌های موجود در بدن به کاهش وزن  کمک میکند. پونه یک حل کننده چربی محسوب می‌شود و برای کاهش نفخ موثر است.

مضرات عرق پونه

زنان باردار از مصرف عرق پونه  پرهیز کنند ، چون این عرق باعث انقباض ماهیچه های رحم می شود همچنین استفاده بیش از حد آن موجب تشنج شده و برای معده و کلیه مضر است .

در صورت افراط و زیاده‌ روی در مصرف عرق پونه منجر به افزایش پمپاژ قلب شده و فشار خون بالا می رود و در نتیجه عوارضی مانند سر درد بروز می کند.

آرام بخشی سالم و طبیعی !! was last modified: مارس 6th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!