جلوگیری از پیری زود رس با زردچوبه !! بازدید ۳۱۷

زردچوبه اینطور باید گفت که موجب افزایش عمل سنتز آنتی اکسیدان ها می شود. و در سلول های موجود در مغز و پوست مانع رسیدن آسیب به رادیکال های آزاد می شود و همینطور سبب بهبود غلظت آنها شده در نتیجه از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس جلوگیری می کند.

زردچوبه می‌تواند زخم را بهبود دهد. خاصیت ضدالتهابی زردچوبه می‌تواند التهاب زخم را کم کند و باعث زودتر جوش خوردن زخم شود. تحقیقات نشان داده است که این ادویه تاثیر مثبتی روی کلاژن‌ها و بافت پوست دارد.

ردچوبه برای درمان جوش صورت و آکنه هم مفید است. و با هدف گرفتن منافذ پوست باعث آرام شدن التهاب جوش می‌شود. این روش علاوه بر زودتر خوب شدن جوش صورت باعث می‌شود که جای آن هم روی پوست باقی نماند.

زردچوبه حاوی نشاسته، الکل، چربی، ماده رنگی کورکومین و دارای طبیعتی گرم و خشک است. که به عنوان چاشنی و ادویه در غذا مورد استفاده قرار می گیرد. این ادویه همچنین اشتها آور، تب بر، صاف کننده خون، درمان سو هاضمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زردچوبه به عنوان تسکین دهنده التهاب است می تواند در تسکین دردهایی ازجمله درد های آرتروز و درد های دوران قائدگی در بانوان کمک کند. و همچنین باعث گردش خون در بدن می شود.

سایر خواص

افزایش ظرفیت آنتی‌اکسیدان بدن

کاهش خطر بیماری‌های ذهنی و بهبود عملکرد مغز

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

کمک به جلوگیری از سرطان و حتی درمان آن

پیشگیری و درمان آلزایمر

درمان افسردگی

موارد منع مصرف

به خانم‌های باردار توصیه می‌شود کمتر از این ادویه استفاده کنند.

افرادی که بیماری صرع دارند کمتر از این ادویه استفاده کنند.

افرادی که به انسداد کیسه صفرا مبتلا هستند کمتر از زردچوبه استفاده کنند.

نگهداری پودر زردچوبه

پودر زردچوبه را در ظرفی خشک و در بسته و به دور از رطوبت و نور و گرما نگهداری کنید تا عطر تازگی خود را حفظ کند. نکته ایی که باید به آن اشاره کرد این است پودر زردچوبه را نباید بیش از ۳ ماه در خانه نگهداری کرد زیرا خاصیت خود را از دست می‌دهد.

جلوگیری از پیری زود رس با زردچوبه !! was last modified: آوریل 10th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!