عرق خارشتر یک آنتی‌بیوتیک طبیعی!! بازدید ۳۷۱

 

عرق خارشتر دارای طبیعتی بسیار گرم و خشک است .آنتی‌بیوتیک‌ها از فعالیت قارچ‌ها و باکتری‌ها در بدن، جلوگیری می‌کنند. این عرق گیاهی یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که از بدن در برابر فعالیت عوامل بیماری‌زا، محافظت می‌کند. از خواص خارشتر می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن، اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های عرق گیاهی خارشتر می‌توان به تاثیر این عرق در درمان کبد چرب اشاره کرد.این عرق با بهره‌مندی از قدرت پاک‌کنندگی می‌تواند تاثیر مهمی بر روی کاهش چربی کبد داشته و از این طریق موجب درمان کبد چرب شود.

و همچنین برای درمان بیماری های دستگاه گوارشی یبوست و بواسیر آرتروز و سنگ کلیه موثر است.

گیاه خارشتر از خواص و مزایای درمانی بسیار زیادی برخوردار است. همواره نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. ریشه، ساقه و شاخه‌های این گیاه دارای ترکیب های خاص و دارویی است. این گیاه گرم , مقوی , آرام بخش , خواب آور , ضد سرفه است.

این گیاه با نام های خارشتر، خاربز، دوه تیکانی، یانداق، علف ترنجبین شناخته می شود.

 

مقدار و نحوه مصرف عرق خارشتر

افرادی که از خارشتر به منظور کاهش وزن استفاده می‌کنند باید روزانه نصف لیوان از این عرق را با نصف لیوان آب ترکیب کرده و آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنند. افرادی که برای کمک به دفع سنگ کلیه از عرق گیاه خارشتر استفاده مط‌کنند باید روزانه دو فنجان عرق این گیاه را بنوشند.

 

مضرات عرق خارشتر

خارشتر با وجود تمام خواصی که دارد اگر در مصرف آن زیاده روی شود، ممکن است به خاطر طبع گرمی که دارد، مشکلاتی را ایجاد کند. البته برای کاهش گرمی این عرق، آن را با مقدار مساوی عرق کاسنی مخلوط و مصرف کنید . مراقب باشید اگر به این عرق حساسیت دارید، مصرف آن را متوقف کنید. خارشتر برای افرادی که بواسیر و اسهال خونی دارند مضر است.

عرق خارشتر یک آنتی‌بیوتیک طبیعی!! was last modified: مارس 14th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!