سرکه سیب و خواص آن برای پوست !! بازدید ۲۷۳

سرکه سیب یک درمان متداول برای بیماری‌های پوستی مانند خشکی پوست و اگزما است. پوست به طور طبیعی کمی اسیدی است. استفاده از سرکه سیب به‌صورت موضعی می‌تواند به تعادل مجدد ph طبیعی پوست کمک کرده و مانع محافظتی پوست را بهبود بخشد.

از طرف دیگر، صابون‌های قلیایی و پاک‌کننده‌ها می‌توانند اگزما را تحریک کرده و علائم را بدتر کنند. سرکه سیب به‌لطف خواص ضد باکتریایی‌اش می‌تواند از عفونت‌های پوستی مرتبط با اگزما و سایر بیماری‌های پوستی پیشگیری کند.

سرکه می‌تواند عوامل بیماری‌زا، از جمله باکتری‌ها را از بین ببرد. سرکه از قدیم‌الایام به‌ صورت سنتی برای پاکسازی و ضدعفونی کردن، درمان قارچ ناخن، شپش، زگیل و عفونت‌های گوش مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بقراط پدر علم طب نوین، بیش از دو هزار سال پیش از سرکه برای ضدعفونی زخم‌ها بهره می‌گرفت. همچنین سرکه یک نگهدارنده مواد غذایی است.

دیگر فواید

می‌تواند به از بین بردن باکتری‌های مضر کمک کند

کاهش سطح قند خون و مدیریت دیابت

کاهش وزن

و…

بهترین راه برای افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی، استفاده از آن در آشپزی است. این یک افزودنی ساده برای مواردی مانند سس سالاد و سس مایونز خانگی است. برخی از افراد نیز دوست دارند آن را با آب رقیق کرده و به عنوان نوشیدنی بنوشند.

عوارض جانبی

هضم را به تاخیر می اندازد.

مصرف سرکه سیب می تواند باعث آسیب به مینای دندان شود، به ویژه زمانی که به طور مستقیم یا به میزان زیاد مصرف شود.

ممکن است باعث سوزش گلو شود.

سرکه سیب می تواند سطح پتاسیم را کاهش دهد. اگر از داروهای فشارخون استفاده می کنید یا سابقه ناهنجاری های خونی دارید، قبل از افزودن این ترکیب به رژیم غذایی با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

سرکه سیب و خواص آن برای پوست !! was last modified: آوریل 21st, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!