سلامت دندان ها با دانه چیا !! بازدید ۳۹۶

بارزترین دلیل مصرف دانه چیا برای دندانهای شما عالی است. زیرا سرشار از کلسیم است. با این حال، فسفر و ویتامین A، که در دانه های چیا فراوان هستند، در تقویت دندان ها نیز نقش بسزایی دارند .این مواد با هم دهان را سالم نگه می دارند علاوه بر این، دانه چیا همچنین سرشار از روی است که از تجمع رسوب در اطراف دندان های شما جلوگیری می کند. این به نوبه خود از پوسیدگی جلوگیری می کند . خاصیت ضد باکتریایی دارد که باعث می شود بوی بد دهان و میکروب ها نیز از بین بروند .

رژیم غذایی

دانه های چیا با تمام خوبی که دارند، یک رژیم غذایی عالی برای خانم های باردار محسوب می شوند. بارداری می تواند موارد بسیاری از جمله کمبود ویتامین و مواد معدنی، خستگی و قند خون بالا را ایجاد کند .

منابع سرشار فیبر و پروتئین موجود در دانه چیا، در کاهش وزن مؤثر هستند. بخش اعظم منبع فیبر این دانه، از نوع غیرمحلول است و به کنترل اشتها و کاهش وزن کمک خواهد کرد. پروتئین هم با کاهش اشتها، باعث کم شدن مصرف کالری و لاغری می‌شود .

دیگر خواص

از خستگی جلوگیری می کند

افزایش انرژی

از آرتروز جلوگیری می کند

مبارزه با سرطان دهانه رحم و سرطان پستان

از بیماری های قلبی جلوگیری می کند

سلامت دستگاه گوارش را بهبود می بخشد

باعث پوست محکم تر

کلام آخر

دانه چیا با در بر داشتن میزان بالای پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان، کلسیم، منیزیم، فسفر و مواردی از این قبیل، جزو مواد خوراکی پر خاصیت است.

متأسفانه این دانه جایی در رژیم غذایی اغلب مردم ندارد. درصورتی که می‌تواند یک جایگزین عالی برای مواد غذایی پرکالری و کم خاصیتی باشد که مصرف می‌کنیم. دانه چیا را می‌توانید به شکل‌های مختلف به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. چیا را می‌توانید به صورت خام، فرنی، اسموتی، آسیاب و پخته شده مصرف کنید. می‌توانید آن را روی ماست، سبزیجات یا برنج بپاشید. به هرحال، راه‌های مختلفی برای افزودن این دانه مفید به رژیم غذایی موجود است

سلامت دندان ها با دانه چیا !! was last modified: ژانویه 4th, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!