کاکوتی درمان مشکلات گوارشی !! بازدید ۳۰۰

کاکوتی خواص ضد میکروبی که دارد، خطر ابتلا به زخم معده ناشی از هلیکو باکتر پیلوری را کم می کند و خواص ضدالتهابی و آرام بخش این گیاه باعث کمک به درمان معده درد، نفخ شکم، دل پیچه و سلامت دستگاه گوارش می کند . این گیاه دارای طبع گرم و خشک است .

کاکوتی دارای خواص ضد عفونی کننده قوی است که روده را پاک سازی کرده و اسهال را درمان می کند . همچنین دارای خواص ضد باکتریایی بوده و خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفلونزا را کاهش می دهد .

گیاه کاکوتی یک بادشکن طبیعی است . به دلیل خواص ضد درد که دارد برای درمان کمردرد دل درد شدید در دوران قاعدگی استفاده می شود.کاکوتی کوهی به عنوان گیاه قاعده آور شناخته می شود و می تواند به درمان قاعدگی نامنظم کمک کند.

بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته مشخص می‌شود که عرق این گیاه  روی سلول‌های بتای پانکراس تأثیر می‌گذارد و با افزایش ترشح انسولین، موجب کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود .

طریقه مصرف عرق کاکوتی

این عرق را بعد از هر غذا همراه با نصف لیوان آب میل نمائید. همچنین در صورت دسترسی به گیاه تازه می‌توان آن را خشک و مانند چای دم کرده و مصرف نمود. برای تهیه چای، سه نوبت در روز در هر نوبت 1 قاشق چایخوری (2 تا 3 گرم) از پودر گیاه را در 1 فنجان آب جوش بریزید، پس از مدت 10 دقیقه آن را صاف و بعد از غذا میل کنید .

مضرات مصرف عرق کاکوتی

مصرف عرق کاکوتی نباید به صورت مستمر و زیاد باشد و بهتر است پس از هر 6 روز مصرف مداوم، یک روز و پس از هر 3 هفته مصرف، یک هفته از مصرف آن خودداری شود. همچنین مصرف عرق کاکوتی در دوران بارداری بر جذب آهن بدن تاثیر منفی ندارد .

کاکوتی درمان مشکلات گوارشی !! was last modified: مارس 6th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!