تقویت سیستم ایمنی با عسل بازدید ۳۷۰

سیستم ایمنی برای سلامت بدن بسیار مهم است. زیرا از بدن در مقابل امراض و بیماری‌ ها محافظت می‌ کند.

مصرف عسل، به دلیل خواص ضد باکتریایی و آنتی‌ اکسیدانی، می‌ تواند باعث تقویت چشمگیر ایمنی بدن شما شود. همچنین می‌ تواند به تصفیه و تقویت سیستم گوارشی که برای سلامت ضروری هستند، کمک کند.

عسل ماده بسیار مغذی، حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی و مقدار زیادی اسیدآمینه که این خود موجب تغذیه سالم شما می‌شود.

 عسل به دلیل سهولت جذب و مقاومت در برابر کوفتگی ها مخصوصا در مورد فعالیت های فیزیکی، مقاومت خوبی را ایجاد می کند. همچنین باعث تقویت حافظه می شود. بنابراین چه افراد سالم و چه افراد بیمار برای بهبود هر نوع ضعف به ویژه هضم یا جذب غذا در بدن به آن نیاز دارند. به علاوه باعث تثبیت مقدار کلسیم، درمان کم خونی و بی اشتهایی می گردد.

از دیگر خواص میتوان به: کمک به رفع آلرژی،  درمان آکنه و تبخال،  کمک به کاهش سرفه، بهبود خواب، رفع شوره سر، بازیابی رطوبت پوست، درمان ناراحتی های چشم، سلامت قلب و عروق، درمان اگزما و… اشاره کرد.

عسل در دوران بارداری

 عسل در دوران باراداری سبب بهبود سیستم ایمنی بدن زنان باردار می‌شود. و از بروز بسیاری از بیماری‌ها در این دروان حساس جلوگیری می‌کند. که در نتیجه‌ی آن سلامت جنین در این دوران است.

همچنین استفاده از آن در دوران بارداری به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی، سبب می‌شود تا زنان باردار استرس کمتر و خواب بهتری را تجربه کنند.

موارد محدودیت و ممنوعیت مصرف

بیماران دیابتی دارای قند خون کنترل نشده، کودکان زیر یک سال، افرادی که نسبت به عسل حساسیت دارند و خانم‌های باردار که توسط پزشک از مصرف آن منع شده‌اند باید در مصرف عسل احتیاط نمایند. در بیماران دیابتی با قند خون کنترل شده مصرف روزانه دو قاشق عسل طبیعی منعی ندارد. مگر در صورتی که توسط پزشک منع شده باشد. افرادی که به گرده‌گل حساسیت فصلی دارند. با مصرف عسل امکان واکنش‌های آلرژیک همچون خارش پوست و آبریزش بینی هست. در این شرایط بایستی مصرف آن محدود شود. در غیر این موارد مصرف متعادل عسل کامل ایمن می‌باشد.

تقویت سیستم ایمنی با عسل was last modified: آوریل 10th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!