خواص برگ به لیمو برای آرامش اعصاب و روان !! بازدید ۴۲۲

خواص برگ به لیمو و فواید مصرف آن رفع تپش قلب، تقویت و بهبود هضم،  ضد التهاب ، درمان سردرد میگرنی، سرگیجه، بهبود حالات عصبی و خستگی های روحی، ایجاد آرامش، درمان بی خوابی و تقویت معده از خواص برگ به لیمو است.

به لیمو ،یک آرام بخش موثر است. و باعث کاهش استرس می شود. اجزای موجود در به لیمو ،اثر آرام بخش کننده را تقویت می کند و بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و به کاهش تنش عضلانی کمک می کند.

این ویژگی های آرام بخش ،باعث بهبود اعصاب، اضطراب و استرس می شود.

بسیاری از اثرات آرام بخش به لیمو به عنوان کمکی برای اختلالات خواب، مانند؛ بی خوابی استفاده می شوند. خواص مشابهی که باعث کاهش تنش و استرس می شود، بدن و ذهن را آرام می کند و باعث یک خواب خوب می شود.

طبع به لیمو گرم و خشک است.

 

طریقه مصرف

برای تهیه دمنوش برگ به لیمو ۳ تا ۱۰ گرم از برگ‌های خشک شده این گیاه را در نیم لیتر آبجوش دم کرده و روزانه چند استکان از آن را مصرف کنید. بهترین زمان مصرف چای به لیمو سایت هزاره یک تا دو ساعت قبل از خواب است که باعث حس آرامش و ایجاد خواب آرام و راحت میگردد. از برگ گیاه به لیمو علاوه بر مصارف دارویی، به عنوان نوعی ادویه خانگی در آشپزی و به منظور افزودن عطر و طعم لیمو به غذا‌های درست شده با مرغ و ماهی، ترشیجات و سبزیجات، سُس‌های سالاد، مرباها، پودینگ، ماست یونانی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. همچنین به منظور درست کردن چای‌های گیاهی، یا همراه با اضافه کردن آن به چای معمولی و تهیه شربت کاربرد دارد.

مضرات

در بیماران دچار نارسایی کلیوی و همچنین در دوران بارداری و شیردهی باید از مصرف زیاد به‌لیمو اجتناب کرد.

خواص برگ به لیمو برای آرامش اعصاب و روان !! was last modified: آوریل 28th, 2022 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!