انتخابی شیرین برای دیابتی ها! بازدید ۴۲۵

شیره توت و هزاران خواص

در واقع شیره‌توت سنتی فواید زیادی برای بدن و سلامتی دارد. شیره توت طبیعت گرمی دارد، موقعی که این میوه تبدیل به شیره می‌شود، تمامی خواص به‌صورت فشرده در اختیار شما قرار می‌گیرد، به‌گونه‌ای که میل‌کردن یک قاشق غذاخوری شیره‌توت سفید، با میل کردن ۲ تا ۳ فنجان از خود میوه برابر است.

در ادامه خواص شیره‌توت سفید را بررسی می‌کنیم:

۱- شیره‌توت هم مانند شیره‌انگور و خرما در درمان و پیشگیری از کم‌خونی موثر است. آهن موجود در این شیره باعث رفع کم‌خونی و فقر آهن خواهد شد. شیره‌توت به‌علت دارا بودن انواع ویتامین‌های گروه B در کاهش و رفع عصبانیت و استرس و اضطراب، مفید است، همچنین این شیره ضعف بدن را نیز از بین می‌برد.

۲- فیبر موجود در شیره توت سفید، باعث درمان و پیشگیری از یبوست می‌شود. ویتامین A موجود در توت باعث تقویت چشم و رشد ناخن خواهد شد. شیره توت برای رفع خواب رفتن دست و پا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از شیره‌توت برای درمان سردرد و سرگیجه ناشی از کم‌خونی مفید می‌باشد.

۳- توت دارای آنتی اکسیدانی با نام آنتوسیانید بوده که باعث کاهش کلسترول بد خون و پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی می‌شود. همچنین آنتی اکسیدان‌های موجود در این شیره پرخاصیت در پیشگیری از سرطان نیز نقش مهمی دارند. شیره توت در تصفیه خون موثر است و به حفظ سلامت کبد و طحال کمک می‌کند. شیره‌توت به افزایش قدرت یادگیری و رشد و همچنین تامین انرژی مورد نیاز کودکان بسیار مفید است.

+شیره توت سنتی 1 کیلوگرمی

تذکر:

¹ بهترین زمان مصرف‌توت قبل از غذا و با معده خالی است ولی می‌توانید عصر در فاصله غذای ظهر و شام هم توت سفید را میل کنید. روی غذاهای سنگین، توت نخورید.

² مصرف شیره توت سفید به‌دلیل نوع قند موجود در آن، بر خلاف بیشتر شیره‌ها برای بیماران دیابتی مضر نیست و آن‌ها می‌توانند با رعایت اعتدال و مشورت با پزشک از این ماده غذایی استفاده کنند.

انتخابی شیرین برای دیابتی ها! was last modified: ژانویه 4th, 2023 by user2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: Content is protected !!